Výrobcovia
Zajímavosti

Nová kategória: "Výživa pre domácich miláčikov". Obsahuje len čisto rastlinné zložky.

Domov / O nás

O nás

Vitajte vo VeganFoods.cz, e-shope s potravinami pre vegánov, vegetariánov, ale aj pre ľudí, ktorí sa stretávajú s najrôznejšími alergiami na potraviny, majúci kožné problémy, trpia únavovým syndrómom, pre tých, ktorým nie je ľahostajné, aký pôvod má ich strava. Sme tu pre ľudí, ktorí veria, že stratenú energiu nájdu v zdravom životnom štýle a v prirodzenej strave.

Vegánstvo je životný štýl charakterizovaný snahou o rešpektovanie všetkého života, zlepšením situácie týkajúcej sa narušenia životného prostredia a záujmom o zdravý životný štýl.

Správne zostavená vegánska strava má navyše oproti konvenčnej strave niektoré zdravotné výhody, predovšetkým nízky obsah nasýtených tukov, cholesterolu, rastlinných bielkovín a vysoký obsah polysacharidov, vlákniny, horčíka, draslíka, kyseliny listovej a antioxidantov, ako je vitamín C a E. (zdroj Wikipédia)

Kto sme?

Sme tímom ľudí, ktorému nie je ľahostajné, čo sa v poslednej dobe deje. Nie sme najmladší, ale tiež sa neradíme k tým, ktorí chcú stáť vo fronte "nepotrebných", ktoré musia spoliehať na milosrdenstvo štátnych dávok vo forme dôchodku či iných finančných podpôr.

V celom produktívnom veku sme poctivo pracovali a nadobúdali skúsenosti. Po ukončení vzdelania sme sa zaoberali činnosťami vo výrobe potravín a ich obchodovaním, zoznámili sme sa pri svojej práci so stravovacími zvykmi mnohých oblastí sveta. Vieme, ako sa stravuje Európa, čo zaujímavého je na jedle v Japonsku, juhovýchodnej Ázii, v niektorých častiach afrického kontinentu, ako jedia v arabských krajinách. O spôsobe stravy v Amerike vieme len sprostredkovane, ale sme si istí, ktorá strava by mala v živote človeka prevažovať.

Chceme byť prospešní a chceme pomáhať! Pomáhať ľuďom, ktorí sa dostali do ťažkej situácie tým, že neodolali lákavým volaním najrôznejších reklám propagujúcim svetoznáme nápoje či najrýchlejšie pripravovaná jedla, ľuďom, ktorí už od narodenia uviazli v pasci pre chemizovaného sveta, kde čistá voda a čistý vzduch budú za chvíľu len na prídel, ktorí už od útleho veku zápasia s dýchacími ťažkosťami, s nespočetným množstvom kožných problémov či s najrôznejšími alergiami.

Nie je nám ľahostajné naše zdravie a stravovacie návyky, ani zdravie či stravovacie návyky našich detí a vnukov!!

Preto chceme ukázať, že niektoré potraviny môžu poslúžiť aspoň ako alternatíva k tomu, čo jeme teraz (a o čom nie sme vždy presvedčení, že je úplne zdravé). Ponúkame aj produkty bez pachu krvi zo zabitých zvierat, produkty vhodné pre tých, ktorí trpia niektorou z alergií. Chceme ponúknuť potraviny, ktoré sú neuveriteľne chutné, výživné, jemné a posilňujúce imunitný systém. Ponúkame výrobky, ktoré sú už mnoho rokov vyskúšané v krajinách na západ od nás - v Nemecku, Rakúsku či škandinávskych krajinách. Nie sme fanatickí zástancovia vegánstva či vegetariánstva, nechceme útočiť proti konzumu "konvenčných" potravín.

Ponúkame len alternatívu, možnosť výberu - pre Vás, Vaše deti, pre všetky zodpovedné s maximálnym zameraním na kvalitu.

Váš Vegan Foods tím